کد خبر : 17279

حیدری:

رئیس کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:انتظار می رود دستگاه دیپلماسی خارجی و وزارت صمت با تقویت بخش تجاری به ویژه اتاق صنایع و معادن ایران که تاکنون فعالیت مناسبی نداشته تجارت خارجی را گسترش دهند تا مردم دو کشور از مزایای مرزنشینی هم بهره مند شوند.

شهریار حیدری ، با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی و سیاسی ایران با پاکستان گفت: این کشور بعد از سال های متمادی شروع به همکاری های مرزی با جمهوری اسلامی کرده و در حال ساماندهی مرزهای مشترک از طریق فنس کشی است.

رئیس کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی معتقد بوده که در کنار گسترش روابط با پاکستان، باید دیپلماسی اقتصادی نسبت به گذشته فعال تر شود، لازمه آن فعال شدن بازرچه های مرزی ریمدان،پیشین و میر جاوه است.

وی افزود: ایران چهار مرز مشترک با پاکستان و شش بازارچه مرزی با این کشور دارد که می تواند ظرفیت های خوبی برای توسعه روابط اقتصادی با  این کشور دوست و همسایه باشد.

حیدری تصریح کرد: انتظار می رود دستگاه دیپلماسی خارجی و وزارت صمت با تقویت بخش تجاری به ویژه اتاق صنایع و معادن ایران که تاکنون فعالیت مناسبی نداشته تجارت خارجی را گسترش دهند تا مردم دو کشور از مزایای مرزنشینی بهره مند شوند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی