کد خبر : 17272

آقازاده دافساری :

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اذعان آمریکایی ها به تعیین کننده بودن قدرت موشکی ایران، در حالی است که آن ها قدرت اصلی دفاعی ملت که نیروهای بسیجی بوده را هنوز ندیده و نشناخته اند.

سید علی آقازاده دافساری با اشاره به اذعان آمریکا به قدرت بالای بازدارندگی موشکی ایران گفت: این اذعان آمریکایی ها در مقطع فعلی که همزمان با مذاکرات وین است،در راستای فضاسازی های روانی و عمومی برای ایران‌هراسی می باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر به لحاظ قدرت دفاعی و موشکی نگاه کنیم مقایسه بودجه دفاعی آمریکا با کشورهای دیگر نشان می دهد که این کشور به سمت دستیابی و استفاده از سلاح های مخرب علیه سایر ملت ها است.

وی افزود: اذعان آمریکایی ها به تعیین کننده بودن قدرت موشکی ایران در حالی است که آن ها قدرت اصلی دفاعی ملت، که نیروهای بسیجی بوده را هنوز ندیده و نشناخته اند.

آقازاده دافساری تصریح کرد: جمهوری اسلامی برای دفاع از منافعش استفاده از انواع تجهیزات متعارف و قابل قبول را حق قانونی و لاینفک خود می داند.  

وی ابراز کرد: با توجه به بومی بودن دانش ساخت تجهیزات نظامی در ایران، تحریم صنایع دفاعی هیچ تاثیری بر قدرت موشکی و پهپادی ندارد همانطور که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع از منافع ملی، نیاز به سلاح های آمریکایی نداشتیم.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: جمهوری اسلامی در سال های اخیر به سمت خود اتکایی و بومی سازی تجهیزات مختلف دفاعی خودش پرداخته لذا تحریم ها و اقدامات تحریک آمیز تاثیری بر دستاوردهای دفاعی کشورمان نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: هرچه دشمنی آمریکایی ها با جمهوری اسلامی بیشتر باشد صنایع دفاعی ایران به سمت خود اتکایی و خود باوری پیش خواهد رفت./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی