کد خبر : 17260

نظری:

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد کمیسیون های اقتصادی مشترک میان ایران و بسیاری از کشورها وجود دارد که برای تحقق تصمیمات آنها نیاز به وجود رایزن های اقتصادی و بازرگانی است.

علیرضا نظری، با اشاره به نقش دیپلماسی اقتصادی در رفع تحریم ها و ضرورت استقرار رایزن های بازرگانی در سفارتخانه های کشورمان، گفت: این مهم با شکل گیری معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفت اما اهداف این عرصه هیچگاه به طور شایسته عملیاتی نشد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع فقط در ساختار حوزه دیپلماسی کشورمان تغییر ایجاد شد اما در عرصه بین المللی نتوانستیم زمینه توسعه تجاری و اقتصادی را رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از سفارتخانه های کشورمان رایزن های اقتصادی حضور ندارند، ادامه داد: این مهم در حالیست که کمیسیون های اقتصادی مشترک میان ایران و بسیاری از کشورها وجود دارد که برای تحقق تصمیمات آنها نیاز به وجود چنین رایزن هایی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه امروزه شاهد اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه از سوی ایالات متحده علیه کشورمان هستیم، افزود: بدون شک توجه به ظرفیت های مرزی و همسایگان می تواند بسیاری از آسیب های تحریم ها را خنثی کند.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وجود همسایگان متعدد در اطراف کشورمان و مرزهای آبی، خاکی و هوایی گسترده موجب می شود زمینه تبادل کالا و سایر نیازهای کشورمان فراهم باشد، خاطرنشان کرد: بنابراین باید با اعزام رایزن های اقتصادی و بازرگانی به سفارتخانه های کشورمان خصوصا در کشورهای همسایه، زمینه افزایش و توسعه تراز مالی کشورمان با دیگر کشورها را افزایش دهیم./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی