کد خبر : 17248

میرتاج الدینی:

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس تاکید کرد: ایران به ۳ میلیون افغان مهاجر پناه داده است، سازمان های بین المللی، ایران را در این مسیر همراهی و کمک کنند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی ، با اشاره به عدم همکاری سازمان ملل به ایران برای پذیرایی  از مهاجران افغان، گفت: سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری رفتار دوگانه از خود نشان می دهد، مسائل سیاسی را در امور بشردوستانه دخالت می دهد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ادامه داد: ایران با وجود اینکه در شرایط سخت اقتصادی به واسطه تحریم ها قرار دارد اما پذیرای بیش از 3 میلیون مهاجر افغان است، از این رو لازم است مجموعه های سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری به ایران یاری برساند.

وی تاکید کرد: انتظار می رود که سیاسی کاری را کنار بگذارند و به جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مهاجران افغان کمک و یاری لازم را برسانند، نوع رفتار این سازمان های بین المللی ضد حقوق بشر و ضد قوانین مربوط حمایت از مهاجرین در سایه جنگ است.

ای نماینده مجلس اظهار داشت:  توقع داریم سازمان ملل به روند صحیح و دوستانه کمک های بشر دوستانه برگردد و کمک های لازم را به ایران برای ارائه خدمات بهتر به مهاجران افغان ارائه دهد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی