کد خبر : 17240

رشیدی کوچی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: شورای نگهبان سازوکار های لازم نظارتی را دارد که مجلس فاقد آن است به همین دلیل کمیسیون شوراها معتقد است نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نباید تداوم داشته باشد

جلال رشیدی کوچی  با اشاره به لزوم ساختار نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی و شهر و روستا گفت: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در اصلاح قانون انتخابات به دنبال حذف مجلس از فرآیند نظارت بر انتخابات شوراها است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس یازدهم ادامه داد: اگر قرار است نظارت اسمی انتخابات شوراها توسط مجلس صورت گیرد و در عمل اتفاقی نیفتد همان بهتر است که به شورای نگهبان واگذار شود تا تبعات منفی برای نمایندگان نداشته باشد.

وی افزود: شورای نگهبان سازوکار های لازم نظارتی را دارد که مجلس فاقد آن است به همین دلیل کمیسیون شوراها معتقد است نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نباید تداوم داشته باشد اما شورای نگهبان تاکنون این موضوع را نپذیرفته است. به دلیل بی تاثیر بودن نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا واگذاری این بخش به نهادهای دیگر مانند شورای نگهبان خواسته اکثر نمایندگان است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: با توجه به احتمال ضعیف پذیرش  نظارت بر انتخابات شوراها توسط شورای نگهبان باید راه های جایگزین در کمیسیون بررسی شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی