کد خبر : 17237

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خبر داد؛

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس وشورای اسلامی اظهار داشت:دیپلماسی اقتصادی محور توسعه منطقه ای خواهد بود و نتیجه همین رویکرد است که موجب شده تبادلات ما با همسیگان و آسیای میانه ۲۰۰درصد رشد داشته است.

محمود عباس زاده مشکینی  با اشاره به تاکید رئیس مجلس بر توسعه دیپلماسی اقتصادی تصریح کرد:با وجود برخی تنش های جزئی در منطقه قفقاز و خلیج فارس با توسعه دیپلماسی اقتصادی در چهارماهه اخیر، تبادلات اقتصادی رشد 200درصدی داشته است.

وی افزود:دیپلماسی سیاسی را از دیپلماسی اقتصادی نمی‌توان جداکرد و دیپلماسی سیاسی فعال بستر را برای توسعه دیپلماسی اقتصادی ایجاد می کند و مجلس هم برای ایجاد و یا اصلاح قوانین در این زمینه آمادگی کامل دارد البته قوانین موجود نیز کامل است.

وی در خصوص استفاده از سرمایه های ایرانیان خارج از کشور گفت:بخشی از نخبگان ما در خارج از کشور حضور دارند و  وجه تمایز کشور ما با برخی دیگر از کشور ها این است که از کشور ما اغلب نخبگان مهاجرت می کنند لذا این افراد خود نوعی سرمایه هستند و دعوت این ها و واردات فکر می تواند ارزشمند باشد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ضرورت دارد بسترهای لازم برای اطمینان بخشی به این افراد برای حضور در کشور فراهم شود و وزارت خارجه در این زمینه باید فعالانه عمل کند البته امنیت این افراد در داخل کشور تامین است و می توانند با فراغ بال در کشور حضور پیدا کنند و ضرفیت های خود را در وطن خویش به کاربگیرند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی