کد خبر : 17222

حدادی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد که کمیسیون ها و معاونت قوانین مجلس باید بر تدوین آیین نامه های اجرایی در دولت نظارت دقیق و جدی داشته باشند.

حدادی:علی حدادی  ، با اشاره به ضرورت تدوین آیین نامه های اجرای قوانین گفت: در اکثر قوانین، تدوین آیین نامه های اجرایی به دولت و وزارتخانه ها ارجاع داده می شود که متاسفانه در تنظیم و تدوین آیین نامه ها دقت لازم صورت نمی گیرد.

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس ادامه داد: در برخی موارد آیین نامه های اجرایی با قانون همخوانی نداشته و مغایرت دارد که باید معاونت قوانین مجلس با دقت بیشتری آیین نامه های را رصد کند و موارد نقص را اعلام کند.

وی تاکید کرد: اگر آیین نامه های اجرایی با دقت و در اسرع وقت تنظیم نشود، موانع و مشکلاتی را بر سر اجرای دقیق قانون مصوب در مجلس ایجاد می کند بنابراین نه تنها با قانونگذاری مشکلی از مردم رفع نمی شود بلکه بر مشکلات آنها افزوده می شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری رفع موانع از قوانین را مطالبه کرده اند، اظهار داشت: برای رفع این موانع باید نظارت دقیق بر تنظیم و تدوین آیین نامه های اجرایی شود گیرد به این منظور کمیسیون های مرتبط به قانون و معاونت قوانین مجلس می توانند نقش آفرینی کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی