کد خبر : 17177

اسحاقی:

عضو کمیسیون درمان و بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات وین باید حول حقوق بین الملل انجام شود تا اگر نتیجه ای حاصل شد، در صورت تخلف هر یک از طرفین، برای خاطی اقدامات تنبیهی در نظر گرفته شود.

 
سلمان اسحاقی با اشاره به آغاز دور هشتم مذاکرات هسته ای وین گفت: تغییرات صورت گرفته در مذاکرات تغییرات روی سطح زمین است یعنی در گذشته بیش از یک هزار سانتریفیوژ داشتیم که بعد از توافق به یک چهارم تقلیل یافت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: تغییرات ایران بر روی زمین است اما تغییرات غربی ها روی کاغذ بوده لذا اگر از این منظر نگاه کنیم جمهوری اسلامی باید اول مطمئن شود که غربی ها چه اقداماتی برای احیا برجام خواهند داد سپس به تعهداتش جامع عمل بپوشاند.

وی افزود: جامع عمل پوشیدن به تعهدات ایران همراه با تغییرات و اصلاحات فیزیکی است چون کشورمان قصد کاهش تعداد سانتریفیوژها، اجازه برای افزایش بازرسی های آژانس از تاسیسات دارد اما غربی ها با یک قلم و کاغذ می توانند تحریم ها را لغو کنند.

اسحاقی تصریح کرد: ترامپ قمار باز با یک امضاء آمریکا را از برجام خارج کرد و به دلیل ضعف حقوقی این توافق، ایران نتوانست پاسخ قابل توجهی به این تخلف آشکار و بد عهدی بدهد.

وی عنوان کرد: مذاکرات وین باید حول حقوق بین الملل انجام شود تا اگر نتیجه ای حاصل شد، در صورت تخلف هر یک از طرفین، برای خاطی اقدامات تنبیهی در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: یکی از شروط ایران در مذاکرات باید الزام آمریکا به تصویب توافق وین در سنای آمریکا یا تبدیل به قوانین بالادستی در این کشور باشد تا بار دیگر با جهل و خودخواهی یک شخصی مانند ترامپ مذاکرات چند ساله از بین نرود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی