کد خبر : 17164

فلاحی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با مقامات امارات و عربستان بیانگر عملیاتی شدن سیاست همسایه محوری ایران است.

سارا فلاحی در رابطه با اهمیت دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با مقامات امارات و عربستان و رفع سوءتفاهم‌ها، گفت: وقتی سرلشکر باقری به عنوان نماد توانمندی دفاعی و نظامی ایران با مقامات کشورهای مذکور دیدار می کند، این پیام منتقل می شود که مسیر پیش روی جمهوری اسلامی برای تقویت امنیت منطقه است و به هیچ عنوان خطر و آسیبی برای همسایگان ایجاد نخواهد شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سعودی ها و اماراتی ها در اظهارنظرهایشان از احساس خطر نسبت به توانمندی ایران می گویند که در واقع بیانگر تکرار سیاست های ضدایرانی ایالات متحده و رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این دیدارها تلاش کرده سیاست همسایه محوری را عملی و اجرایی کند تا همسایگان متوجه شوند می توان مشکلات منطقه را با همفکری و هم افزایی برطرف کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: باید اذعان کرد چنین دیدارهایی می تواند سوءتفاهم ها و تنش ها را برطرف کند زیرا با توجه به خروج آمریکایی ها از منطقه، نباید اجازه دهیم شکاف اختلاف ها در میان کشورهای منطقه خصوصا همسایگان بیشتر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی ایالات متحده قصد دارد خلع نبود خودش در منطقه را با بحران آفرینی پُر کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی