کد خبر : 17163

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مذاکرات کنونی برجام، قدمی رو به جلو است زیرا غربی ها روی پیش نویس ها مذاکره کنندگان ایرانی و در چارچوب مشخص شده توسط جمهوری اسلامی گفتگو می کنند.

محمود عباس زاده مشکینی در خصوص روند مذاکرات جمهوری اسلامی با گروه ۱+۴، گفت: مذاکرات هسته ای در سال های گذشته شکل گرفت و توافق برجام از سوی کشورهای مختلف امضاء شد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس ایران به تعهدات پیش بینی شده توسط برنامه جامع اقدام مشترک عمل کرد اما غربی ها به آنها عمل نکردند که نقض توافق محسوب می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون کمترین انتظاری که از کشورهای طرف برجامی وجود دارد، این است که آنها به تعهداتشان عمل کنند و مطابق مفاد توافق تحریم ها را لغو کنند. این مهم کمترین خواسته ای است که غربی ها می توانند به آن جامع عمل بپوشانند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی نباید نسبت به روند مذاکرات برجامی فضاسازی منفی کنند، افزود: البته باید اذعان کرد رویکرد غربی ها تغییر کرده زیرا آنها اوایل مقاومت می کردند اما اکنون پذیرفته اند ایران در روند گفتگوها جدی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی مذاکرات کنونی قدمی رو به جلو است زیرا غربی ها روی پیش نویس ها مذاکره کنندگان ایرانی و در چارچوب مشخص شده توسط جمهوری اسلامی گفتگو می کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی