کد خبر : 17162

توسلی:

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس اعتقاد دارد همکاری با کشورهای همسایه، منطقه و دنیای اسلام در شرایط تحریمی امری قابل تامل است که نباید از آن چشم پوشی کرد.

 
 

فتح اله توسلی، در خصوص اهمیت توجه دولت به دیپلماسی اقتصادی در راستای افزایش سطح تجارت خارجی کشورمان، گفت: تحقق سیاست همسایه محوری و دنیای اسلامی در اولویت کاری وزارت امور خارجه قرار دارد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته موضوع توجه به همسایگان مورد غفلت قرار گرفت و استراتژی سیاست خارجی کشور بیشتر به سمت تعامل با اروپایی ها سوق یافت.

وی با اشاره به اینکه هیچ فردی ارتباط با اروپایی ها را رد نمی کند زیرا ساختار قدرت در نظام جهانی شرایط خاصی دارد، ادامه داد: این مهم در حالیست که منافع کشورمان در همکاری با کشورهای همسایه بیشتر تامین می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه عملکرد کشورهای اروپایی طی چند سال گذشته نشان داده که تقویت ارتباط با دولت هایی که روابط بهتری داشته اند، باید مورد توجه قرار بگیرد، افزود: تنطیم روباط خارجی باید بر اساس اصول عزت، حکمت و مصلحت طوری باشد تا بتوان با همه کشورهای دنیا همکاری کرد خصوصا دوستانی که در شرایط سخت کنارمان بوده اند.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همکاری با کشورهای همسایه، منطقه و دنیای اسلام در شرایط تحریمی امری قابل تامل است که نباید از آن چشم پوشی کرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی