کد خبر : 17113

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:اروپا با فضاسازی رسانه ای به دنبال امتیازگیری بیشتر از ایران در مذاکرات است اما آن ها باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم فشار نمی شود.

محمود عباس زاده مشکینی  با اشاره به فضاسازی رسانه‌های غربی درباره متن‌های پیشنهادی ارائه شده توسط ایران در دور هفتم مذاکرات وین، گفت: در دورهای قبل مذاکرات، غربی‌ها سند پیشنهادی ارائه دادند که خروجی آن مذاکرات بی نتیجه هسته ای وین تا دور هفتم بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون در این دور از مذاکرات ایران تصمیم گرفته تا دو سند پیشنهادی ارائه دهد و ابتکار عمل را بدست بگیرد و نقش فعال تری در مذاکرات هسته ای وین برای حل اختلافات موجود ایفا کند.

وی افزود: یکی از موضوعات سند های پیشنهادی رفع تحریم ها است که غربی ها پس از خروج ترامپ از برجام اقدامی برای لغو تحریم ها نکردند که باعث وارد شدن خسارت به ایران شد.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: تا زمانی که تکلیف تحریم ها مشخص نشود، غربی ها نمی‌توانند درباره مسائل مربوط به برنامه هسته ای ایران صحبت کنند و با توجه به بدعهدی اروپایی ها  حق ایران است که پیش شرط برای مذاکرات تعیین کند.

وی یاد آور شد: آن ها یک بار با ایران معامله کردند و به ایران چک دادند اما حساب آن خالی بود به همین خاطر آن ها باید حساب را پر کنند تا چک داده شده قابل وصول باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  خاطر نشان کرد: آنچه که درباره پیشنهادات ایران در رسانه های غربی مطرح شده برای افزایش فشار به تیم مذاکره کننده است تا بتوانند غربی ها امتیازات بیشتری بگیرند اما آن ها باید بدانند که جمهوری اسلامی تسلیم فشار نمی شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی