کد خبر : 17112

نوش آبادی با اشاره به تشکیل کمیته‌ صیانت از حقوق ملت:

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی و منافع ملی مجلس یازدهم گفت: کمیته‌ صیانت از حقوق ملت به صورت فرا قوه‌ای می تواند فصل حقوق بشر قانون اساسی را اجرایی کند.

حسین نوش آبادی در رابطه با اهمیت شکل گیری کمیته‌ صیانت از حقوق ملت به صورت فرا قوه‌ای، گفت: تشکیل این کمیته می تواند اقدام مکملی در کنار سایر اقداماتی که بخش های ذیربط برای دفاع از حقوق ملت برای پاسخ به برخی شبهات و رفتارهای سازمان های بین المللی از جمله شورای حقوق بشر انجام می دهند، باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی مخالفین برای بد جلوه دادن حقوق بشر در کشور تحرکاتی انجام داده و به این موضوع دامن می زنند، اظهار کرد: در واقع آنها می خواهند با فشارهای بین المللی و تکیه بر برخی عناصر تاکید کنند که در جمهوری اسلامی حقوق بشر رعایت نمی شود.

وی ادامه داد: به عبارتی چنین اقداماتی ناشی از رفتارهای تلافی جویانه کشورها خصوصا غربی ها است که منافعشان به خطر افتاده و تلاش می کنند نسبت به رعایت حقوق بشر در کشورمان ابهام ایجاد کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه ایران جزء کشورهایی است که حقوق بشر را رعایت می کند و این موضوع در آموزه‌های دینی و قرآنی نیز وجود دارد، افزود: جمهوری اسلامی همواره بر حفظ حقوق انسانی تاکید کرده است؛ بر این اساس باید یادآور شد در قانون اساسی کشورمان فصلی به عنوان حقوق ملت وجود دارد که بیانگر آن است، ایران اسلامی حقوق ملت را به عنوان اصول مهم وفاق ملی برای حفظ حقوق شهروندان پیش بینی کرده است.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیته مشترک فراقوه ای می تواند در تقویت حقوق بشری کشورمان مفید باشد تا مسائل بین المللی به موقع رصد شده و پاسخ قانع کننده برایشان تهیه شود.

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی و منافع ملی مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: در واقع سه قوه با هماهنگی هم می توانند مشنور حقوق شهروندی کشورمان که جلوتر از کشورهای غربی است را به دنیا معرفی و در  مجامع بین المللی از آن دفاع کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی