کد خبر : 17078

عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس تاکید دارد جمهوری اسلامی ایران چیزی کمتر از برجام را نخواهد پذیرفت.

 

 

ابراهیم عزیزی  در خصوص روند مذاکرات جمهوری اسلامی با گروه ۱+۴، گفت: ایران چارچوب مذاکراتش را بر اساس قانون مصوب قوه مقننه و رهنمودهای رهبر انقلاب مشخص کرده و بر تحقق آنها جدی است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس، تصریح کرد: لغو همه تحریم ها، اجرای کامل تعهدات غربی ها و راستی آزمایی برای حصوص اطمینان سه اصل مهمی است که باید در مذاکرات به آنها توجه شود.

وی ادامه داد: طبیعی است که اگر ایران اطمینان کند تحریم ها در مقام عمل لغو خواهد شد و طرفین نقض عهد نمی کنند، به تعهداتش عمل خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران چیزی کمتر از برجام را نخواهد پذیرفت لذا غربی ها در روند مذاکرات باید حواسشان باشد چه طور رفتار کنند، افزود: بنابراین کشورهای غربی حاضر در برجام نباید اقدام به زیاده خواهی کنند بلکه باید بر اساس مفاد توافق برجام نکات مدنظر را مطرح و به گفتگو بپردازند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای غربی نباید تحت تاثیر سیاست های ایالات متحده قرار داشته باشند، خاطرنشان کرد: به عبارتی احیای برجام در شرایط کنونی نیازمند استقلال سیاسی اروپایی ها است تا مفاد توافنامه به طور کامل اجرایی و منافع ایران نیز تامین شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی