کد خبر : 16914

نادری:

نماینده مردم تهران، شمیرانات،ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس با انتقاد از وجود تورم قوانین گفت:قبل از تصویب هرگونه قانون جدیدی باید به سمت تنقیح قوانین منسوخ شده حرکت کنیم و قوانین متعارض با جاگزینی قانون جدید اصلاح شود.

احمد نادری  با انتقاد از تورم قوانین در کشور گفت: یکی از مشکلات جدی که همه مجالس پس از پیروزی انقلاب داشتند بحث تورم قوانین است. تورم قوانین یعنی این که مجلس دائما در حال تصویب قوانین جدید است و بند های جدید را به قوانین قبلی اضافه می کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم بیان کرد: تصویب قوانین جدید از این منظر خوب است که مجلس به‌روز باشد اما قبل از این کار باید قوانین تنقیح شوند اما اکنون در حال تصویب بیش از حد قوانین هستیم. متاسفانه شان نظارتی پارلمان ها در کشورمان کمتر شده و بُعد قانوگذاری آن بیشتر شده که این موضوع باعث وضع 16 هزار قانون از ابتدا مجلس مشروطه تا امروز شده است.

وی ابراز کرد: از این تعداد، 12 هزار قانون پس از پیروزی انقلاب اسلامی تصویب شده است تا کنون این 16 هزار قانون، تنقیح نشده است لذا در کنار تصویب قوانین جدید تنقیح صورت می گیرد. متاسفانه در این زمینه مشکلات زیادی داریم و حجم آن به قدری بوده که می توان گفت تنقیح قوانین در پارلمان ایران چیزی جز طنز و لطیفه بیشتر نیست.

وی تاکید کرد: قبل از تصویب هرگونه قانون جدیدی باید به سمت تنقیح قوانین منسوخ شده حرکت کنیم و قوانین متعارض  با جاگزینی قانون جدید اصلاح شود.

نادری عنوان کرد: تصویب قوانین جدید باید کاهش یابد و در موارد ضروری اقدام به تصویب قانون شود؛هیچ پارلمانی را در دنیا نمی شناسم که مانند پارلمان ایران هر روز در حال وضع قانون باشد.

وی افزود: عامل اصلی تورم قوانین تاریخی و ساختاری است به همین خاطر این موضوع باید به صورت ریشه ای اصلاح شود و معاونت قوانین و مرکز پژوهش ها به عنوان دو بازو کمکی مجلس در این راستا می تواند به نمایندگان کمک کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات،ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم اظهار کرد: به منظور حل مشکل تورم قوانین در کشور باید نسبت به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس اصلاح شود و فرآیند ها به صورت سیستماتیک باز تعریف شود./

پایان پیام        

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی