کد خبر : 16887

غضنفرآبادی مطرح کرد؛

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره تصمیم مجلس برای برگزاری نشست‌های نظارتی، گفت: نشست‌های نظارتی جهت بررسی سوال از وزرا، پیگیری اجرای قوانین و مسائل و مشکلات مردم به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

موسی غضنفرآبادی ، با اشاره به نشست‌های نظارتی مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس در دو بعد تقنین و نظارت وظایفی را به عهده دارد. نمایندگان در کمیسیون‌ها و نشست‌های صحن به انجام وظایف و تکالیف تقنینی و نظارتی خود می‌پردازند. جهت پیگیری‌های مستمر و مجدانه قرار شده تا مجلس روزهای سه‌شنبه را برای پیگیری سوال از وزرا یا اجرای قوانین اختصاص دهد و نشست‌های نظارتی را برگزار کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: مسائلی که نماینده‌ها در سرکشی به حوزه های انتخابیه و به صورت میدانی  بررسی می‌کنند را در نشست‌های نظارتی می‌توان مطرح و پیگیری کرد. وزرا یا افراد مسئول نیز باید پاسخگو باشند تا راه حلی پیدا شود.

وی یادآور شد: برگزاری نشست‌های نظارتی اقدام منظمی است که برای اولین بار در مجلس رقم خورده است، پیش از این نشست‌های منظم نظارتی در مجلس نداشتیم و با توجه به اهمیت مسائل، موضوعات نظارتی در دستور کار صحن قرار می‌گرفت.

غضنفرآبادی معتقد است: با موافقت نمایندگان نشست‌های مقطعی نظارتی به صورت مستمر و منظم در مجلس برگزار خواهد شد، مردم هم به صورت شفاف در جریان پیگیری نمایندگان قرار می‌گیرند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی