کد خبر : 16877

الهیان به مناسبت روز دانشجو:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: امروز فضای دانشجویی و دانشگاهی ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند قندچی ها، بزرگ نیا‌ها و شریعت رضوی هاست، تا بتوانند با استقلال عمل اسلامی و انقلابی خود دست نیکسون‌های داخلی و خارجی را از پیکره این نظام مقدس کوتاه کنند.

 زهره الهیان طی پیامی به مناسب روز دانشجو تاکید کرد: تاثیر گذاری و جریان سازی در فضای علمی، درفضای فرهنگی و در فضای سیاسی و... اگر توسط دانشجوی مستقل صورت نگیرد توسط مغرضان و معاندین داخلی و خارجی صورت خواهد گرفت که با نیت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند و البته این آرزوی باطل را به گور خواهند برد.

متن کامل پیام نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به شرح زیر است:

امروز فضای دانشجویی و دانشگاهی ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند قندچی ها، بزرگ نیا‌ها و شریعت رضوی هاست، تا بتوانند با استقلال عمل اسلامی و انقلابی خود دست نیکسون‌های داخلی و خارجی را از پیکره این نظام مقدس کوتاه کنند. اما استقلال به آن معناست که دانشجوی امروز فارغ از جریانات حزب گرای سیاسی خاص و به دور از تعصبات و تمایلات شخصی، در دانشگاه و در سطح کشور فعال و تاثیر گذار و جریان ساز باشد.

تاثیر گذاری و جریان سازی در فضای علمی، درفضای فرهنگی و در فضای سیاسی و... اگر توسط دانشجوی مستقل صورت نگیرد توسط مغرضان و معاندین داخلی و خارجی صورت خواهد گرفت که با نیت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند و البته این آرزوی باطل را به گور خواهند برد.

دانشگاه هر چند محل جوشش علم و دانش است اما از آن مهمتر محل پیدا کردن دید و بینش عمیق نسبت به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه خویش، منطقه، جهان و هم چنین مطالعه و یافتن دقیق معادلات سیاسی، اقتصادی و نظامی موجود و آینده نگری به تغییرات این معادلات در آینده سپهر سیاسی جهان امروز و فردا می باشد.بدین سبب دانشجو بویژه دانشجو متعهد انقلابی در کنار تحصیل علم و دانش باید هم و غم بیشتری در عمق بخشیدن به دیدگاه های سیاسی، عقیدتی و دینی خویش، جامعه و جهان داشته باشد تا در بزنگاه های تاریخ(بویژه امروز با راه انداختن جنگهای نرم و بدعت گذاریهای عرفان های نو وشیطانی از سوی اطاق های فکر استکبار غربی عربی صهیونیستی) بتواند نقش حقیقی و بی بدیل خویش را ایفا کند . مقام معظم رهبری نیز ذیلا چنین رهنمودهایی را متذکر شده اند:

از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد:  اول، جریان مهم علم و تحقیق، دوم، جریان آرمان گراییها و آرمان خواهی ها و هدف گذاری های سیاسی و اجتماعی مقام معظم رهبری(مدظله العالی).

اوج این بیداری و آگاهی سیاسی در منطقه، حادثه عظیم 16 آذر 32 بود که در آن خون پاک ریخته شده دانشجویان شهید: احمد قندچی، آذر(مهدی) شریعت رضوی و مصطفی بزرگ نیا بود که باعث گردید تا تلاش لندن و واشنگتن جهت مشروع و دموکراتیک جلوه دادن رژیم کودتای پهلوی که در پی آن بتوانند امتیازات استعماری مورد نظر خود را در محیطی آرام و بدون تنش های سیاسی بدست آورند را خنثی کند . این حادثه در پی تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران، به عنوان اعتراض به ورود دنیس رایت، کاردار جدید سفارت انگلیس در ایران، از روز 14 آذر 1332، ‎آغاز گردید. دانشجویان دانشکده هاى حقوق و علوم سیاسى، علوم دندانپزشکى، فنى، پزشکى، داروسازى در دانشکده هاى خود تظاهرات پرشورى علیه رژیم کودتا برپا کردند.

فراکسیون سازمانهای مردم نهاد مجلس شورای اسلامی ضمن گرامی داشت ﯾﺎد و ﺧﺎﻃﺮه شهیدان اﺣﻤﺪ ﻗﻨﺪﭼﯽ، آذر ﺷﺮﯾﻌﺖ رﺿﻮی و ﻣﺼﻄﻔﯽ ﺑﺰرگ ﻧﯿﺎ، ﺷهدای سرافراز 16 آذرسال32، این روز بزرگ را به جامعه دانشگاهی، دانشجویان گرامی  تبریک عرض نموده ،از خداوند متعال خواستاریم تا همه ما بتوانیم با بصیرت و هوشیاری و با پیروی کامل از منویات مقام عظمای ولایت،حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی)، گام های موثر جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برداریم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی