کد خبر : 16736

زنگنه مطرح کرد؛

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ، با اشاره به تصمیم مجلس برای استمرار نشست‌های نظارتی، گفت: نشست‌های نظارتی فرصتی است تا بتوان موضوعات مهم و مشکل گشای مردم را بدون پرداختن به حواشی و مباحث پوپولیستی پیگیری کرد.

محسن زنگنه ، با یادآوری تصمیم مجلس شورای اسلامی برای استمرار نشست‌های نظارتی، گفت: در نشست نظارتی اخیر مجلس تبصره مهم 18 قانون بودجه در خصوص اشتغال و رفع موانع تولید مطرح و پیگیری شد. گزارش تقنینی و نظارتی در کمیسیون جهش تولید انجام شده بود که در نشست نظارتی صحن مجدد مطرح و در نهایت به خوبی جمع بندی شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: مدل خوب نظارت مجلس بدون پرداختن به حواشی و مباحث پوپولیستی با برگزاری نشست اخیر نظارتی عملیاتی شد، این نشست‌ها به حل مسائل مهم مردم کمک خواهد کرد و فرصتی است برای برداشتن گام موثر است.

زنگنه یادآور شد: ما سال گذشته 660 میلیارد تومان وام از محل تبصره 18 به بخش خصوصی و تولید دادیم اما در سال جاری و تاکنون 21 هزار میلیارد تومان محقق شده و 9 هزار میلیارد تومان به حساب دستگاه‌ها واریز شده است که قابل مقایسه با سال گذشته نیست و می‌تواند تحول جدی در حوزه رشد اقتصادی کشور ایجاد کند البته اگر همه دستگاه‌ها به تکالیف خود عمل کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارش‌های دیگر از جمله تبصره 16 قانون بودجه و چند تبصره در حوزه معادن نیز در کمیسیون جهش تولید در حال آماده شدن است که مانند موضوع مذکور در نشست های نظارتی مجلس دنبال می‌شود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی