کد خبر : 16735

نوری قزلجه:

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید بر اینکه «برجام» باید محور مذاکرات باشد، گفت: حفظ منافع ملی و رسیدن به مبانی مشترک برای توافق ضروری است، غربی‌ها باید در چارچوب برجام و با هدف لغو تمام تحریم‌ها مذاکرات را دنبال کنند.

غلامرضا نوری قزلجه، در خصوص مذاکرات ایران و 4+1، گفت:  دولت و تیم مذاکره کننده تمهیدات لازم برای انجام مذاکرات و پیگیری مطالبات مردم اندیشیدند و هماهنگی در سطح کلان هم انجام گرفته است.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آنچه تیم مذاکره کننده اعلام کرده است، حفظ منافع ملی و رسیدن به مبانی مشترک برای توافق ضروری است. غربی‌ها برای ادامه مذاکرات و تحقق نتیجه باید تضامین لازم به ایران دهند.

وی معتقد است: برجام محور مذاکرات است و به عنوان سند محکم و مدون می تواند ارتباطات و مالی و بین المللی ایران را بهبود بخشد. بنابراین برجام باید مبنا قرار گیرد تا بتوان از فرصت‌های آن استفاده و طرف‌های مقابل را نسبت به اجرای تعهدات ملزم کرد.

نوری قزلجه با بیان اینکه غربی‌ها نباید از موضوعات خارج از چارچوب برجام پا را فراتر بگذارند، گفت: تیم مذاکره کننده پیشنهادات جمهوری اسلامی را که مبانی حقوقی و قانونی دو طرف بوده را در این دور از مذاکرات مطرح کرده است و بنا بر آنچه رئیس هیات مذاکره کننده اعلام کرده، برخی این پیشنهادات مورد رضایت طرف مقابل قرار نگرفته است.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی و تعیین تکلیف فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ادامه خواهد داشت. غربی‌ها باید بدانند که جمهوری اسلامی مذاکره برای مذاکره را نخواهد پذیرفت و تامین منافع و جبران خسارت گذشته هم باید مورد توجه آنها قرار گیرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی