کد خبر : 16734

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد یکی از کارکردهای پیمان مذکور مربوط به همکاری های امنیتی-دفاعی است که بر این اساس مشاهده می شود کشورهایی مانند ایران، چین و روسیه درصدد بهره گیری از آن هستند.

 

 

محمود عباس زاده مشکینی ، در خصوص استقبال کشورهایی مانند روسیه و چین برای برگزاری رزمایش مشترک دریایی با جمهوری اسلامی، گفت: ایران یکی از قدرت های برتر منطقه تلقی می شود از این رو امروزه بسیاری از کشورها درصدد توسعه همکاری در عرصه های مختلف از جمله نظامی با کشورمان هستند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این میان نباید از یاد برد که با پیوستن ایران اسلامی به پیمان شانگهای، دریچه جدیدی از فرصت ها پیش روی کشورهای عضو ایجاد مانند روسیه و چین ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه نقطه عطفی در شانگهای رخ داده و کشورهای عضو در حال تجربه این مهم هستند، ادامه داد: در واقع یکی از کارکردهای پیمان مذکور مربوط به همکاری های امنیتی-دفاعی است که بر این اساس مشاهده می شود کشورهایی مانند ایران، چین و روسیه درصدد بهره گیری از آن هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بر این اساس می توان اذعان کرد کشورهای عضو این پیمان از طریق جمهوری اسلامی به خلیج فارس متصل هستند که دستاورد خوبی برایشان محسوب می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین فرصت جدیدی با عضویت سوریه برای این کشورها ایجاد خواهد شد و آنها به دریای مدیترانه نیز متصل خواهند شد./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی