کد خبر : 16707

آقازاده دافساری:

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وزارت امور خارجه کشورمان نباید برای آزادسازی اموال بلوکه شده کشورمان تعلل کند.

 

سیدعلی آقازاده دافساری ، در خصوص اهمیت بازپس‌گیری اموال بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی، گفت: ایجاد محدودیت در دسترسی به اموال کشورمان یکی از سیاست های ایالات متحده است که طی چند وقت گذشته تشدید شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در دولت گذشته اقداماتی برای آزادسازی اموال بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی انجام شد اما این تدبیر به طور مناسب در دولت گذشته صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه کره جنوبی واسبتگی شدیدی به کاخ سفید دارد و تحت امر این کشور قرار دارد، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود سیاست های آمریکا مانند بلوکه کردن اموال ایران از سوی این کشور اجرایی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید از طریق مجامع بین المللی حقوق ایران را پیگیری کند و در این راستا نباید تعلل کند، افزود: ایران و کره جنوبی روابط خوب اقتصادی داشتند اما اقدام آنها موجب شد این روابط دچار آسیب شود.

آقازاده دافساری اعتقاد دارد دست جمهوری اسلامی در مقابل سئول باز است و اهرم های فشار زیادی دارد که یکی از آنها بستن بازار کشورمان بر روی کالاهای تولیدی کره جنوبی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین پیگیری حقوقی از طریق مجامع بین المللی بلوکه شدن اموال کشورمان در کره جنوبی نیز از دیگر اهرم های فشار بین المللی است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی