کد خبر : 16705

نظری:

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری های نظامی میان کشورهای ایران، روسیه و چین، نشان دهنده عمق روابط استراتژیک است.


علیرضا نظری، در خصوص استقبال کشورهایی مانند روسیه و چین برای برگزاری رزمایش مشترک با جمهوری اسلامی، گفت: همکاری های نظامی میان کشورها نشان دهنده عمق روابط استراتژیک است و سه کشور مذکور این مهم را به خوبی رقم زده اند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع سه کشور ایران، روسیه و چین با همکاری در ابعاد مختلف موجب شدند توازن قدرت در منطقه و دنیا تغییر کند که این امر بر خلاف سیاست ها و خواسته های ایالات متحده است.

وی با اشاره به اینکه توان نظامی ایران خصوصا در حوزه دریایی قابل تامل است، ادامه داد: در واقع امروزه همه کشورهای دنیا مشاهده می کنند که حمل و نقل دریایی ایران اسلامی به همکاری نظامیان کشورمان بدون هیچ تهدیدی در آبهای آزاد انجام می شود و حتی نظامیان ایرانی موجب کمک رساندن به کشتی های مورد حمله توسط دزدان دریایی نیز شده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه امروزه شاهد امنیت و ثبات در خلیج فارس هستیم که این امر یکی از دستاوردهای توانمندی نظامی ایران است، افزود: بر این اساس مشاهده می شود که کشورهای فرامنطقه ای نیز جرات نمی کنند از خطوط قرمز رد بشوند زیرا به خوبی دریافته اند توان مقابله و رویارویی با جمهوری اسلامی را ندارند.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد برگزاری رزمایش مرکب و مشترک دریایی چین و روسیه با ایران اسلامی نشان دهنده توجه این کشورها برای بهره گیری از ظرفیت های دفاعی کشورمان است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی