کد خبر : 16560

آقازاده دافساری اظهارکرد:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد لغو بلافاصله همه تحریم ها و رفع موانع تجاری، پولی و بانکی باید در تضامین ایالات متحده برای بازگشت به برجام پیش بینی شود.

سیدعلی آقازاده دافساری ، در خصوص اهمیت ارائه تضمین از سوی غربی ها در دور جدید مذاکرات هسته ای، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به مفاد برجام متعهد بود اما آمریکایی ها به طور یکجانبه از آن خارج شدند و اروپایی ها نیز کارشکنی های متعددی در مواجهه با این توافقنامه کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع کاخ سفید اکنون در شرایط سخت دیپلماتیک قرار دارد و باید برای بازگشت به برجام، تعهدات مشهود و عینی را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان باید از همه ظرفیت ها در راستای رفع تحریم های ظالمانه استفاده کنند، ادامه داد: در این راستا مجلس شورای اسلامی قانون اقدام راهبردی را مصوب کرده که بر اساس آن خط مشی مشخصی برای تامین منافع ملت تعیین شده که در روند مذاکرات مورد هدف قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: متعاقبا لغو بلافاصله همه تحریم ها، آزادسازی منابع بلوکه شده، رفع موانع تجاری، پولی و بانکی و غیره از جمله مواردی است که باید در تضامین ایالات متحده پیش بینی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هیچگاه مذاکره برای مذاکره انجام نمی دهد، خاطرنشان کرد: به عبارتی اکنون دیگر دوره وقت کشی و فرصت سوزی نیست و باید هر چه سریع تر منافع ایران از برنامه جامع اقدام مشترک حاصل شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی