کد خبر : 16556

کاظمی:

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: اروپا از ابتدا تاکنون جسارت اظهارنظر در مقابل غرب و در رأس آن آمریکا را نداشته و همیشه به عنوان جاده صاف کن آمریکایی ها عمل کرده و هر دستوری که آمریکایی ها دارند اروپایی ها به آن عمل می کنند.

 

 

سیدحمیدرضا کاظمی  با اشاره به بیانیه ضد ایرانی تروئیکای اروپایی ها بیان کرد: در دوران تحریم و گفتگوهایی که بین ایران و غرب بوده همیشه آمریکا و اروپا نقش پلیس بد و خوب را اجرا می کنند، صدور چنین بیانیه‌ای بین آمریکا و اروپا هماهنگ شده است برای اینکه ایران را در شرایط سختی قرار دهند همیشه پیش شرط ها و بیانیه هایی صادر می کنند، آن‌ها امتحانشان را پس داده اند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس ادامه داد: زمانی که آمریکا با قلدری تمام برجام را ترک کرد اروپا جسارت اظهارنظر در این باره را نداشتند، اکنون ایران می گوید عضوی که خارج شده بدون قید و شرط به برجام برگردد و به تمام تعهداتش عمل کند چرا که معاهدات بین المللی به امضا شخص نمی رسد بلکه کشوری متعهد می شود. در این شرایط اروپایی ها حق را به ایران نمی دهند.

وی اظهار داشت: اروپا از ابتدا تاکنون جسارت اظهارنظر در مقابل غرب و در رأس آن آمریکا را نداشته و همیشه به عنوان جاده صاف کن آمریکایی ها عمل کرده و هر دستوری که آمریکایی ها دارند اروپایی ها به آن عمل می کنند.

کاظمی بیان کرد: در آستانه مذاکرات می خواهند همان نقش را ایفا کنند شرط و شروط هایی را بیان کنند با توجه به اینکه ایران تا پایان در برجام بود باید اروپایی ها نقش خود را نشان دهد و به عنوان طرفی از برجام با عضو خارج شده از این توافق برخوردکنند تا به تمام تعهداتش عمل کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: اروپایی ها توان برخورد با آمریکا را ندارد اما ایران باید بر روی موضع حق خود استوار بایستد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی