کد خبر : 16431

جوکار:

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت: بهتر است که دولت لایحه فعلی قانون جامع انتخابات را از مجلس پس بگیرد و پس از اصلاحات مد نظر این لایحه را مجددا به مجلس برگرداند.

محمد صالح جوکار  با اشاره به احتمال ارائه لایحه جامعه انتخابات توسط دولت سیزدهم به مجلس گفت:‌ لایحه جامع انتخابات دولت قبل هم اکنون در کمیسیون است و تاکنون دولت سیزدهم درخواستی برای بازپس گیری آن نداده است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس ادامه داد: این که دولت میخواهد لایحه جدید بدهد نمی‌دانم چه معنایی دارد اما شاید اعتقاد آنها بر این است که اصلاحات مد نظرشان توسط کمیسیون صورت بگیرد.

وی افزود: دولت در صورتی که نظرات خاصی درباره قانون انتخابات داشته باشد می تواند برای اعمال آن نظرات، بر طرح اصلاحی مجلس به کمیسیون شوراها پیشنهادات خود را ارائه دهد چرا که هرگونه اصلاح لایحه جامع انتخابات توسط کمیسیون با ایراد اصل هفتاد و پنجم قانون اساسی مواجه خواهد شد.

جوکار تصریح کرد: بر اساس اصل هفتاد و پنجم قانون اساسی طرح های قانونی و پیشنهادها و اصلاحاتی که نمایندگان در خصوص لوایح قانونی عنوان می کنند و به تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه های عمومی می انجامد, در صورتی قابل طرح در مجلس است که در آن طریق جبران کاهش درآمد یا تامین هزینه جدید نیز معلوم شده باشد به همین خاطر بار مالی برای دولت خواهد داشت.

وی تاکید کرد: بهتر است که دولت لایحه فعلی  قانون جامع انتخابات را از مجلس پس بگیرد و پس از  اصلاحات  مد نظر  این لایحه را مجددا به مجلس برگرداند./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی