کد خبر : 16411

نیکزاد در جلسه جمع‌بندی نظارت میدانی از شهرستان لامرد و مهر:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ اقتدار نظام اسلامی در گرو تلاش مضاعف است، گفت: امروزه هیچ بهانه‌ای برای کار نکردن در کشور وجود ندارد.

نشست هم‌اندیشی و جمع‌بندی سفر نظارتی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه، یکم آذر ماه) در سالن جلسات فرمانداری شهرستان لامرد با حضور نمایندگان قوه مقننه و مسئولان اجرایی کشوری و استانی برگزار شد.

علی نیک زادثمرین در این نشست ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیجی کسی است که هر آنچه برای خود نمی‌پسندد برای دیگران نیز نمی‌پسندد؛ بر این اساس در رفتار، کردار و اعمالمان باید خداوند را ناظر و حاضر بدانیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مقطع زمانی در کشور برخی می‌خواستند سال 2019 را در تهران جشن کریسمس بگیرند لذا نظام را به ناکارآمدی متهم می کردند و در این راستا اقدام به تبلیغ کرده بودند اما اتفاقاتی رخ داد؛ ابتدا در قوه قضائیه تحولاتی رقم خورد و به برکت خون شهید سلیمانی مجلس انقلابی شکل گرفت که رهبر انقلاب دو بار بر این امر تأکید کردند. همچنین پس از این که رهبر انقلاب مطالبی را فرمودند، دولت مکتبی و جوان روی کار آمد لذا هم اکنون هیچ بهانه‌ای جهت کار نکردن برای مردم وجود ندارد.

وی ادامه داد: هرگاه در حوزه انتخابیه به میان مردم می روم، شرم می‌کنم؛ در واقع جوانانی مراجعه می‌کنند که به دانشگاه رفته و تحصیل کرده‌اند اما کار ندارند لذا باید با تلاش مضاعف اقداماتی انجام دهیم که اقتدار نظام حفظ شود.

نیکزاد با اشاره به سفر نظارتی به شهرستان‌های لامرد و مهر بیان کرد: مشکلات و نیازهای اولویت‌دار این دو شهرستان از سوی موسوی نماینده مردم این حوزه انتخابیه احصاء و مطرح شد که آنها را بررسی کردیم؛ در واقع ما به این منطقه نیامده‌ایم که در مورد موضوع استان و مسئله اجرایی استان دخالت کنیم.

نایب رئیس قوه مقننه تصریح کرد: همگان می‌دانند 937 هزار میلیارد تومان سقف نخست بودجه 1400 است که  پیش‌بینی شده و اگر این امر محقق شود بخش دوم هزار و 277 هزار میلیارد تومان است؛ 10 درصد از این بودجه در اختیار استان ها و 90 درصد آن در اختیار وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها قرار دارد بنابراین در نشست امروز باید تلاش کنیم گره‌های مردم را باز کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: هزار و 460 روز به عنوان وزیر فعالیت کردم و 360 سفر رفتم لذا می‌توان اذعان کرد به اندازه انگشتان یک دست مصوباتم بر روی زمین نمانده زیرا قبل از سفر موضوعات را بررسی کردم.

در ادامه سید موسی موسوی، نماینده شهرستان لامرد و مهر گفت: تمامی بازدیدها در سفر نظارتی امروز طبق هماهنگی از قبل به خوبی انجام شد.

وی تصریح کرد: این منطقه بالاترین ظرفیت گازی را دارد لذا باید با توجه به وجود پالایشگاه پارسیان و اتان و مجموعه آلومینیوم در راستای توسعه این دو شهرستان و ارتقاء این مناطق اقدامات جدی‌تری انجام شود.

نماینده مردم لامرد و مهر تصریح کرد: مدیران باید کمک کنند پروژه‌های مختلف در این شهرستان اجرایی شود تا شاهد توسعه باشیم.

در ادامه سیدعلی موسوی رئیس فراکسیون مناطق محروم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبنای سفرهای نظارتی نمایندگان بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب و انجام کارهای جهادی است.

نماینده مردم ملکان در مجلس تصریح کرد: به عبارتی در این جلسات تلاش می شود برای حل مشکلات راهکار ارائه شود لذا قبل از انجام سفر تیم کارشناسی مشکلات و نیازهای حوزه انتخابیه مقصد را بررسی می‌کند.

وی افزود: در این میان پیگیری حل مسائل پس از انجام سفر در بازه زمانی مشخص از دیگر ویژگی‌های این سفرهای نظارتی برشمرده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی خضریان عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج دارای دو بعد حاکمیتی و فرهنگی است لذا مسئولان نیز باید دارای روحیه بسیجی باشند تا مشکلات حل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سفرهای نظارتی که صورت می‌گیرد هیچ فردی ادعا نمی‌کند همه مشکلات حل خواهد شد بلکه با توجه به مولفه‌های بسیجی بودن تلاش می‌شود تا استفاده از ظرفیت‌ها به رفع مشکلات عینیت بخشی شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم لذا همان طور که مردم دچار فشار اقتصادی هستند، دستگاه‌ها نیز باید ارزانتر از قبل اداره شوند از این رو نحوه هزینه‌کردها اهمیت زیادی دارد.

خضریان تصریح کرد: دوران افتتاحیه‌های تصنعی و مانیتوری به پایان رسیده و دوره حضور میدانی فرا رسیده است؛ اجازه نمی‌دهیم سرمایه کشور شبیه به پروژه استخری شود که امروز در منطقه لامرد و مهر به لجن زار تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: شاید افتتاح های سیاسی در زمان‌های خاص یا به نام افراد باعث بروز چنین رخدادهایی شده اما این نگاه سیاسی نباید بر مردم غلبه پیدا کند و مجلس نیز مانع چنین موضوعی خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستگاه قضایی و کمیسیون اصل 90 تفاهم کردند علاوه بر بررسی نحوه اجرای کارها، جدا از اینکه افراد باید پاکدستی خود را حفظ کنند و دستگاه‌ها باید با فساد مبارزه کنند، مجموعه‌ها و دستگاه‌ها نیز باید ارزانتر از قبل اداره شوند؛ بر این اساس عهد و پیمان‌های که امروز در این نشست بسته خواهد شد در صورتی که اجرایی نشود توسط کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…