کد خبر : 16394

سلیمی:

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:اگر آمریکا رفتار مدعیانه و زیاده خواهانه خود را ادامه دهد مذاکرات به نتیجه نمی رسد.

علیرضا سلیمی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر دفاع آمریکا گفت:آمریکایی ها نباید فراموش کنند بابت خروج غیرقانونی و غیر مسئولانه از برجام به جامعه جهانی و به ایران بدهکار هستند و قبل از هر ادعایی باید حسن نیت خود را نشان دهند.

وی افزود:ما به برجام متعهد بودیم اما طرف های مقابل بد عهدی کرد و تحریم ها را تشدید کرد و این کار خسارات زیادی به ما تحمیل کرد و در متن برجام هم با کلاهبرداری هیچ تضمین قانونی ای برای عمل ندادند پس نباید با جسارت و مدعی گری رفتار کنند.

وی خطاب به آمریکایی ها تاکید کرد:آنها بدانند زمان دیکته نوشتن و تحمیل خواسته ها به کشورهای دیگر گذشته است و  تا وقتی که طرف های مذاکره با حسن نیت بر سر میز مذاکره حاضر نشوند نمی شود به نتیجه آن امیدوار بود و سران آمریکا توجه کنند با تهدید و ادعا های واهی نمی توانند چیزی را تغییر دهند بلکه باید حقوق ملت مارا برای استفاده از دانش هسته ای به رسمیت بشناسند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد:آمریکا در منطقه خلیج فارس و خاور میانه یک میهمان ناخوانده و یک عنصر نامطلوب است و بهتر است بجای طرح ادعا های بی پایه در مورد رفتار ایران نگران عملکرد فاجعه بار خود در افغانستان و عراق باشد که باعث ناامنی و جنگ شد و هزاران نفر را به کام مرگ کشاند و بداند دیگر ملت های منطقه نمی خواهد آمریکا از آن سر دنیا در امور داخلی آنها دخالت کند و باید هرچه سریعتر منطقه را ترک کند.

به گزارش خانه ملت لوید آستین  وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی بی اساس  مدعی شد: ایران همه ما را با چالش‌های امنیتی جدی مواجه می‌کند، چالش‌هایی که فراتر از برنامه هسته‌ای این کشور است. ایران به تنش‌ها در این منطقه و فراتر از آن دامن می‌زند و صلح و ثبات را برای همه ما تضعیف می‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی