کد خبر : 16333

رضایی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مشکلات اقتصادی کشور که منبعث از تحریم‌ها است با در نظر گرفتن بازار ۶۰۰ میلیون نفری اطراف ایران که شامل کشورهای همسایه هستند، قابل حل شدن است.

ابراهیم رضائی، با بیان اینکه همه وزرای امور خارجه کشورمان تا کنون مطرح کرده اند که اولویت خود را همسایگان قرار می دهند، گفت: جمعیت 600 میلیون نفری اطراف ما و بازارهای آنها که محتاج محصولات ما به خصوص در حوزه کشاورزی، صنعت و غیره هستند بسیار حائز اهمیت هستند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ما می توانیم مشکلات اقتصادی کشورمان را که منبعث از تحریم ها است، با بازار 600 میلیونی اطراف کشورمان تا حدود زیادی حل کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در هر کشوری که سرمایه گذاری کرده و متمرکز شده ایم، موفق بوده ایم، عنوان کرد: عراق و افغانستان نمونه بارز کشورهایی هستند که اکثر صادراتمان در حوزه کالا، خدمات و مهندسی به این دو کشور است و می توانند الگویی برای توسعه تجارت و روابط اقتصادی با سایر کشورهای همسایه باشند.

رضائی همچنین با تأکید بر اینکه باید موانع توسعه صادرات با کشورهای همسایه را برطرف کنیم، یادآور شد: این موضوع صرفا به حوزه وزارت امور خارجه مربوط نمی شود مثلا برخی مشکلات حوزه مرز دوغارون باید با همکاری وزارت راه و اقتصاد حل شود همچنین برای توسعه صادرات به روسیه از طریق دریای خزر به کشتی هایی که امکان حمل کامیون و تریلی را داشته باشد داریم که وزارت راه باید مشکل آن را حل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای ارتباط عملی در حوزه روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان، نه فقط به وزارت امور خارجه بلکه به همکاری و هماهنگی میان آن با سایر وزارتخانه ها نیاز داریم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…