کد خبر : 16331

راستینه هفشجانی:

نماینده مجلس تاکید کرد: مذاکرات انفرادی با کشورهای طرف برجام، می تواند در رسیدن به نتیجه موثر باشد.

احمد راستینه هفشجانی ، با اشاره به رایزنی های جداگانه تیم مذاکره کننده با طرف های برجام، گفت:مسئله ای که در سال های گذشته مفغول باقی مانده و مورد کم توجهی ما بود بحث منافع مشترک و موقعیت های گفتگویی دو طرفه برای رسیدن به خطوط مشترک مورد توافق است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانی که با بسیاری از کشوها به صورت انفرادی با آنها وارد مذاکره می شویم با شما نکات نقاط مشترک فراوانی پیدا می کنند از این رو باید از این فرصت ها استفاده کنیم تا در مذاکرات جمعی از پس غلبه زیادی خواهی کشورهای طرف مذاکره بر آییم چرا که در مذاکره جمعی بر اساس منافع فیما بین رایزنی ها صورت نمی گیرد.

وی افزود: کار خوبی که تیم مذاکره کننده ما شروع کرده تلاش برای یافتن نقاط مشترک و خطوط منافع مشترک بین ما و سایر کشورها است، برای این مسئله ضرورت دارد که ابتدا کشور و دیپلمات های ما منافع مشترک با تک تک کشورها را بازخوانی جدید کنند و از نقاط مشترک در جلسات مشترک گروه استفاده کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: خوشبختانه مذاکرات متعدد انفرادی با سایر کشورها و همزمان در سطوح روسای جمهور، وزرای امور خارجه و معاونین وزرا نشان از یک دقت نظر درستی در دستگاه دیپلماسی کشور ما است که بتواند سطوح و منافع مشترک را به نقطه قابل قبولی برای مذاکرات گروهی نزدیک کرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی