کد خبر : 16330

الهیان:

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با بیان اینکه کشورها به ویژه کشورهای اسلامی باید به مدلی بعنوان مبنای تعاملات حقوقی دست یابند، گفت: با توسعه دیپلماسی قضایی می‌توان به نوعی مفاهمه در زمینه حقوق بشر و موضوعات بین المللی قضایی دست یافت.

زهره الهیان، با اشاره به اظهارات رئیس قوه قضاییه درباره لزوم توسعه دیپلماسی قضایی، گفت: در جلساتی که با رئیس قوه قضایی داشتیم، موضوع دیپلماسی قضایی چندین بار مطرح شد چراکه نیاز است قوه قضاییه تعاملات بین المللی داشته باشد. به ویژه ستاد حقوق بشر برای تعاملات با کشورهایی که تمایل به داشتن نشست‌هایی با جمهوری اسلامی پیرامون مسائل حقوق بشر داشته باشند.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی افزود: با توسعه دیپلماسی قضایی می‌توانیم به نوعی مفاهمه در زمینه حقوق بشر و موضوعات بین المللی قضایی دست یابیم. این موضوع در مورد کشورهای اسلامی باید پررنگ تر باشد تا از طریق سازمان کنفرانس همکاری کشورهای اسلامی پیگیری شود.

الهیان با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید به مدلی به عنوان مبنای تعاملات حقوقی باید دست یابند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای اسلامی بر مبنای تعاملات حقوقی می توانند به توسعه دیپلماسی قضایی کمک کنند، توسعه دیپلماسی دراین زمینه با دیگر کشورها تحقق اهداف قوه قضاییه در حوزه حقوق بشر را تسهیل می کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیپلماسی قضایی همه موضوعات در دستور کار قوه قضاییه که جنبه بین‌المللی دارد را در بر می‌گیرد، تبادل زندانیان یکی از این موارد حائز اهمیت است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…