کد خبر : 16306

آصفری:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: روش ایران در مذاکرات تغییر کرده است اما خواسته لغو همه تحریم های هسته ای همچنان پا برجاست.

محمدحسن آصفری، با اشاره به رایزنی های مقامات کشور با کشورهای طرف برجام به صورت جداگانه، گفت: مذاکرات 8 آذر ماه انجام می شود، رایزنی ها در واقع مقدماتی است برای مذاکرات اصلی و ایجاد شناخت بین تیم های مذاکره کننده. لازم است طرف های غربی با دیدگاه و روش دولت جدید ایران آشنا شوند و تیم ما نیز از دیدگاه آنها مطلع شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر چند که در روش مذاکرات تغییری ایجاد شده است اما مطالبه و خواسته ایران هیچ تغییری نکرده و ما همچنان مطالبات گذشته خود را مبنی بر برداشتن همه تحریم های هسته ای و لغو فشارهای اقتصادی است. همچنین تاکید داریم بازگشت آمریکا به برجام به شرط متعهد شدن به توافق هسته ای است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: اگر آمریکایی ها به برجام برنگردند حاضر به مذاکره با کشورهای گروه 1+5 نخواهیم بود و مذاکره را در قالب گروه کشورهای 1+4 ادامه می دهیم، آمریکا باید به برجام برگردد و به گفتگوها، توافقات متعهد ها شود و در سیاست خود و سیاست هایی که ترامپ ایجاد کرده تغییر دهد چرا که این سیاست ها در برجام بن بست ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تاکید براینکه مذاکرات در قالب کشورهای 1+4 پیش می رود، اظهار داشت: تا زمانی که آمریکا به تعهدات خود عمل نکند اجازه ندارد پای میز مذاکرات حاضر شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی