کد خبر : 16272

محمودی تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس در تشریح نشست این کمیسیون از تصویب کلیات طرحی برای نحوه عضویت نمایندگان در کمیسیون های تخصصی، خاص و ویژه خبر داد.

 
سمیه محمودی، در تشریح نشست صبح امروز(چهارشنبه، 26 آبان ماه) کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با موضوع رسیدگی به طرح تدوین شده از سوی جعفر قادری نماینده شیراز جهت اصلاح مواد 19، 43 و 44 قانون آیین نامه داخلی مجلس، گفت: بر اساس این طرح هیچ یک از اعضای هیأت رئیسه نمی توانند عضو کمیسیون های تخصصی مجلس نیز باشند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین اعضای غیرثابت کمیسیون اصل نودم قانون اساسی نیز نباید عضو کمیسیون های خاص و ویژه همچون تلفیق بودجه، برنامه و یا کمیسیون های مشترک شوند.

وی افزود: در بخش دیگری از این طرح نیز آمده است که اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس نیز نباید در کمیسیون های خاص و ویژه ذکر شده در بند قبلی عضویت داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که اعضای کمیسیون با بخش هایی از این طرح موافقت داشتند، کلیات آن به تصویب رسید اما مقرر شد جزئیات آن در کارگروهی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بررسی شده و مجددا به کمیسیون آیین نامه ارائه شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی