کد خبر : 16269

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس روال قانونی معرفی وزیر جدید برای تصدی وزارت آموزش و پرورش را تشریح کرد و گفت: بر اساس قانون رئیس جمهور یک هفته برای معرفی وزیر جدید فرصت دارد مگر اینکه بر اساس روال گذشته رئیس جمهور از مقام معظم رهبری فرصت قانونی دریافت کند.

 

رضا حاجی پور  با اشاره به عدم رأی اعتماد مجلس به مسعود فیاضی، گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش درباره مدت زمان قانونی برای معرفی وزیر پیشنهادی جدیدبه مجلس گفت: بر اساس قانون رئیس‌جمهور یک هفته فرصت دارد که وزیر پیشنهادی جدید را به مجلس معرفی کند تا نمایندگان مجدداً صلاحیت وی را بررسی کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود:  این سه ماه برای یک بار پیش‌بینی شده، البته در گذشته و در موارد مشابه روال‌هایی توسط روسای جمهور طی شده و بعضاً رؤسای قوه مجریه از مقام معظم رهبری اذن دریافت کرده و مدت بیشتری برای معرفی وزیر پیشنهادی جدید به مجلس گرفتند اما مصلحت‌سنجی در این موضوع برعهده شخص رئیس جمهور است، به هر حال بر اساس قانون فعلی، رئیس جمهور باید در اسرع وقت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به مجلس معرفی کند.

حاجی پور یادآور شد: پس از معرفی وزیر جدید نیز روال به همان نحو سابق خواهد بود و وزیر پیشنهادی پس از حضور در کمیسیون‌‎های مجلس به ویژه کمیسیون تخصصی آموزش، تحقیقات و فناوری همراه با گزارش موافقت یا مخالفت کمیسیون در صحن مجلس در روز رأی اعتماد از خود دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیریت مجموعه آموزش و پرورش، امری بسیار مهم و حساس است، اضافه کرد: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باید سوابق درون‌سازمانی داشته باشد و تجربه مدیریت در کارنامه اجرایی وی دیده شود. حدود یک میلیون نیروی انسانی فرهیخته در آموزش و پرورش مشغول هستند و نباید نیازهای این وزراتخانه مهم نادیده گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانش‌آموزان، آینده‌سازان فردای کشور هستند و امروز مسئولانی که در جایگاه‌های مختلف حضور دارند، خروجی این وزارتخانه هستند. آموزش و پرورش یک وزارتخانه محوری است و وزیر آن باید جامع‌الشرایط باشد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی