کد خبر : 16202

رشیدی کوچی:

نماینده مردم مرودشت در مجلس اعتقاد دارد از طریق هم‌افزایی توانمندی‌های موجود دریایی می توانیم عرصه همکاری نظامی با دیگر کشورها را توسعه دهیم.

جلال رشیدی کوچی ، در خصوص اهمیت حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان در هشتمین اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی (اجلاس آیونز)، گفت: ایران از لحاظ توانمندی دریایی در سطح بالایی برخودار است و بر این اساس مشاهده می شود امروزه امنیت خوبی برای فعالان حوزه اقتصادی کشورمان در سطح آب های آزاد فراهم شده است.

نماینده مردم  مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همکاری ایران با 23 کشور دیگر عضو اجلاس آیونز به توسعه و تقویت توانمندی نظامی کمک شایانی خواهد کرد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که افزایش سطح روابط دریایی، موجب توسعه سطح روابط سیاسی و خنثی سازی و برچیده شدن تحریم ها نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد برگزاری اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی سبب ایجاد مجمعی آزاد و جامع برای بحث و تبادل اطلاعات مرتبط منطقه‌ای مابین خبرگان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند خواهد شد که تحقق امنیت دریایی از جمله دستاوردهایش خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه دریا فرصتی مناسب برای تعامل با دوستان است و این ظرفیت با برچیده شدن محدودیت های نظامی برای کشورمان پررنگ تر شده است، افزود: توسعه تعاملات جمعی در حوزه دریا نیازمند توسعه دیپلماسی است بنابراین اجلاس آیونز موقعیتی مهم برای مشارکت فعال میان کشورمان و دیگر کشورها بشمار می رود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم از طریق هم‌افزایی توانمندی‌های موجود دریایی بتوانیم عرصه همکاری نظامی با دیگر کشورها را توسعه دهیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی