کد خبر : 16199

کوثری:

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم اعتقاد دارد افزایش سطح همکاری نظامی میان ایران و روسیه می تواند موجب خنثی سازی تحریم های بدون پشتوانه غربی ها خصوصا ایالات متحده شود.

 

 

اسماعیل کوثری   در خصوص اهمیت همکاری نظامی میان ایران و روسیه، گفت: متاسفانه کشورمان به دلایل واهی تحت محدودیت ها و تحریم های تسلیحاتی قرار گرفت و در این خصوص قطعنامه هایی صادر شد که یکجانبه و ظالمانه بود.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس در جریان مذاکرات برجام توافق شد که این موضوع مطابق ماده 21 برنامه جامع اقدام مشترک بعد از گذشت 5 سال برطرف شود که متعاقبا این امر محقق شد.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اکنون می تواند با کشورهای دنیا به مبادله تسلیحات و تجهیزات نظامی متعارف بپردازد، ادامه داد: در واقع این موضوع شامل صادرات و واردات تسلیحات نظامی می شود؛ به عبارتی کشورمان دارای تجهیزات پیشرفته ای است که می تواند به کشورهای درخواست کننده صادر کند و زمینه ارزآوری را فراهم کند. همچنین می تواند نیازهای خود را از کشورهای هدف تامین کند که روسیه نیز یکی از این موارد است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان نیز در این راستا چندی پیش به روسیه سفر کرد و رایزنی های خوبی نیز داشت، افزود: در واقع افزایش سطح همکاری نظامی میان ایران و روسیه می تواند موجب خنثی سازی تحریم های بدون پشتوانه غربی ها خصوصا ایالات متحده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک افزایش سطح همکاری های نظامی میان ایران و دیگر کشورها می تواند سبب توسعه توان نظامی و دفاعی شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…