کد خبر : 16197

خضریان:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: ادامه تاخیر در ارسال اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون پیگیری می شود.

 
علی خضریان، با اشاره به ترک فعل دولت دوازدهم در ارسال اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: با عنایت به تاخیر صورت گرفته شده، در بند «ک» تبصره (۱۲) بودجه سال ۱۴۰۰ دولت مکلف شده تا سه ماه بعد از تصویب قانون که خردادماه سال جاری می‌شود، اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان را به مجلس تحویل دهد اما دولت قبل در این خصوص ترک فعل کرد و این وظیفه قانونی در دولت جدید نیز به دلایل مختلف از جمله عدم استقرار وزیر آموزش و پرورش با تعلل همراه شده و این در حالی است که هر روزی که در ارسال این اساسنامه تعلل شود، فرهنگیان عزیز متضرر می‌شوند.

وی در خصوص آسیب‌های تأخیر در ارسال اساسنامه این صندوق توضیح داد: اساسنامه مذکور اگر اصلاح شود در مرحله اول از ساختارهای فسادزا در این صندوق جلوگیری به عمل می‌آید و به تبع از هدر رفت منابع جلوگیری می‌شود و نتیجه این اصلاح بهره‌مندی بیشتر فرهنگیان از منابع صندوق در حل مسائل معیشتی‌شان خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از آسیب‌هایی که در اساسنامه پیشین صندوق بوده که می‌بایست در اساسنامه جدید اصلاح شود، وضعیت عضویت فرهنگیان در صندوق است. فرهنگیان به عنوان تامین کننده بخش مهمی از سرمایه صندوق باید به عنوان سهامدار تلقی شوند و از این طریق در مدیریت صندوق سهیم باشند.

خضریان در خصوص ماهیت صندوق ذخیره فرهنگیان اذعان داشت: اساس این صندوق بر مشارکت دولت با فرهنگیان شکل گرفته شده و نیمی از منابع آن از محل کمک دولت و نیمی دیگر از واریزی فرهنگیان است؛ لذا نمی‌توان این صندوق را کاملا دولتی و یا خصوصی تلقی کرد؛ بلکه باید با تبدیل فرهنگیان عزیز به سهامدار، آن‌ها را در مدیریت صندوق سهیم ساخت و دولت نیز بعد نظارتی خود را جهت تامین منافع عمومی تقویت کند.

وی بیان کرد: مسئولان امر تصور نکنند که با تأخیر انداختن در ارسال این اساسنامه، مجلس و به‌ویژه کمیسیون اصل ۹۰ این مطالبه به حق فرهنگیان عزیز را فراموش می‌کند. نمایندگان مجلس به جد پیگیر این مسئله هستند و ادامه تأخیر آن را در کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: انتظار نمایندگان و جامعه فرهنگیان این است که هر آن کسی که سکان‌دار وزارت آموزش‌وپرورش شد، با درک فوریت این اساسنامه، تهیه و ارسال آن به مجلس را در اولویت خود قرار داده و در اولین فرصت شاهد ارسال اساسنامه جدید این صندوق باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی