کد خبر : 16182

رحیمی‌جهان آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس اعتقاد دارد بازگشایی کنسولگری ها و سفارتخانه های ایران و عربستان یکی از اقداماتی است که باید صورت بگیرد تا تنش ها کاهش یابد.

جلیل رحیمی جهان آبادی ، در خصوص روند مذاکرات سعودی ها با ایران اسلامی، گفت: بازگشایی کنسولگری ها و سفارتخانه های دو کشور یکی از اقداماتی است که باید صورت بگیرد تا تنش ها کاهش یابد.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عربستان بازگشایی سفارتخانه هایش را منوط به یکسری سیاست های منطقه ای کند، اقدام درستی نیست.

وی ادامه داد: در واقع باید روابط دیپلماتیک افزایش یابد تا سطح گفتگوها عمیق تر شود؛ در این صورت می توان در مورد مسائل منطقه ای نیز گفتگوهای بیشتری انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه در روابط ایران و عربستان فراز و فرودهای بسیاری وجود دارد و نمی توان انتظار داشت مشکلات به زودی برطرف شود، افزود: برگزاری چهار دوره مذاکره نشان دهنده فهم خوبی صورت گرفته لذا امیدواریم عقلانیت درستی در هیات حاکمه سعودی ها وجود داشته باشد تا تنش ها بیش از این افزایش نیابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک از بین رفتن تنش ها میان همسایگان می تواند سبب توسعه اقتصادی و همچنین افزایش ثبات شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی