کد خبر : 16161

محمودوند:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای نسبت به برقراری روابط با کشورهای همسایه داشته که همین امر باعث می‌شود از دخالت خارجی‌ها در منطقه کاسته شود.

مرتضی محمودند  با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به کشورهای همسایه دارد، گفت: همسایگان ما در مقاطعی به دلیل جوسازی و سم پاشی های دشمنان ایران، محدودیت هایی برای ارتباط با ما قائل شدند اما امروز به این نتیجه رسیده اند که جمهوری اسلامی همواره مدافع مظلومان و همسایگان خود است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ثابت کرده با تمام وجود دوست‌دار انسانیت و عدالت است، عنوان کرد: حتی هر از گاهی شاهد هستیم عربستان نیز برای برقراری روابط مجدد با کشورمان پا پیش می گذارد.

وی در ادامه برقراری روابط میان ایران با کشورهای همسایه هم را در حوزه امنیت و اقتصاد حائز اهمیت دانست و افزود: زمانی که میان کشورهای همسایه چالشی ایجاد می شود، همسایگان می توانند موضوع را با هم فکری و مذاکره برطرف کنند و نیاز به حضور قدرت های خارجی ندارند.

محمودوند همچنین با بیان اینکه برقراری روابط با کشورهای همجوار، رکن رکین فعالیت های دیپلماسی و روابط بین الملل است، اظهار داشت: وزارت امور خارجه روی موضوع برقراری روابط با کشورهای همسایه تأکید دارد و ملت های همسایه نیز همواره بیدار بوده اند اما برخی حکام فریب خورده گاهی مسائلی را به وجود می آورند که در نهایت نیز منجر به پشیمانی آنها می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا، انگلیس و برخی از کشورهای اروپایی دائما به بهانه های واهی قصد ورود به منطقه و دخالت در امور داخلی کشورها را دارند که تقویت روابط با همسایگان دست آنها را از منطقه کوتاه می کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی