کد خبر : 16160

رحیمی‌جهان آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس اعتقاد دارد اظهارات ضدایرانی اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راستای افزایش فشار غربی ها علیه جمهوری اسلامی است.

 

 

جلیل رحیمی جهان آبادی  ، در واکنش به ادعاهای ضدایرانی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر عدم تماس با دولت سیزدهم و وجود فهرست طویلی از موضوعات برای گفتگو، گفت: رافائل گروسی از استقلال عمل برخودار نیست و در قبال ایران اسلامی و  کشورهای در حال توسعه مواضع متناقض اتخاذ می کند.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی بازرسی های مستمر خودش در چندین گزارش فعالیت هسته ای کشورمان را صلح آمیز و در چارچوب مقررات بین المللی عنوان کرد از این رو طرح چنین رویکردی و بیان موضوعات متناقض جای تعجب و تامل دارد.

وی ادامه داد: در واقع گروسی انتظار دارد در حالی که غربی ها به هیچ کدام از وعده های خودشان در برجام عمل نکرده اند، جمهوری اسلامی به تمام خواسته های آنان جامه عمل بپوشاند و دسترسی های فراتر از انتظار داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بجای طرح مواضع سیاسی و متناقض علیه جمهوری اسلامی، بگوید ایران با اجرای داوطلبانه مفاد پروتکل الحاقی و عضویت در ان.پی.تی به چه منافعی رسیده است؟.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رژیم صیهونیستی دارای کلاهک هسته ای بوده و منطقه را در معرض خطر جدی قرار داده است اما گروسی هیچ موضع منفی علیه آنها نمی گیرد لذا اظهارات ضدایرانی اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راستای افزایش فشار غربی ها علیه جمهوری اسلامی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…