کد خبر : 16156

سرگزی با اشاره به آزادسازی ۳.۵ میلیارد از اموال ایران:

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس معتقد است بازگشت دارایی‌های کشور باید فشار را از روی سفره مردم بردارد.

محمد سرگزی  با اشاره به توئیت مدیرعامل ایرنا درباره بازگشت بخشی از دارایی‌های ایران به کشور، گفت: هم اکنون رقم قابل توجهی از دارایی های کشور به واسطه فعالیت های تجاری با سایر کشورها، طی سالیان گذشته به واسطه تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه نظام بانکی مسدود شده است.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تا کنون امکان بازگشت این دارایی ها به کشور نبوده، عنوان کرد: بلوکه شدن این دارایی ها، اثر نامناسبی بر حوزه اقتصادی و تجاری در داخل کشور داشته و فشار آن روی سفره مردم بوده است.

وی افزود: یکی از کارهایی که باید پس از بازگشت اموالمان به کشور صورت گیرد، اولویت بندی نیازها برای استفاده از این درآمدها بوده که باید اثر مستقیم در زندگی مردم گذاشته و در حوزه تولید و تأمین نهاده های دامی، دارو و غیره استفاده شود.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ما می توانیم با دیپلماسی فعال باعث شود اقتدارمان را کشورهای دیگر احساس کنند که منجر به رعایت حقوق ما خواهد شد همچنین باید بدانیم صرفا با تکیه بر برخی وعده های غربی نمی‌توان دارایی های کشور را بازگرداند و روش بازگرداندن این دارایی ها از طرقی غیر از آن چیزی است که مد نظر کشورهای اروپایی و آمریکا است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…