کد خبر : 16155

آقازاده دافساری :

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به مزیت های بالای جمهوری اسلامی ایران به عنوان رکن اصلی امنیت منطقه عملکرد ضعیف وزارت امور خارجه در بحث لغو روادید با سایر کشورها پذیرفتنی نیست.

 

سید علی آقازاده دافساری   با انتقاد از رویکرد وزارت امورخارجه در موضوع  لغو روادید با کشورها گفت : عدم عملکرد مناسب دستگاه دیپلماسی در دولت گذشته  ناشی از نظریه های غیر واقعی درباره برقراری ارتباط با کشور و ارتقاء سطح روابط آن ها  پس از تغییر فضای سیاسی  بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در کنار این موضوع دشمنان فضایی را ایجاد کردند تا جمهوری اسلامی  در بحث لغو روادید با سایر کشورها  آن طور که شاید و  باید نتواند عمل کند.

وی افزود: در گذشته اقداماتی از سوی وزارت امور خارجه  برای لغو با تعدادی از کشورها مانند  عراق و سوریه صورت گرفت اما این کافی  نیست و دایره لغو روادید باید گسترش پیدا کند که نیازمند پیگیری مجددانه دستگاه دیپلماسی خارجی کشور است. 

آقازاده دافساری یاد آور شد: با توجه به مزیت های بالای جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بحث اقتصادی،گردشگری به عنوان رکن اصلی امنیت منطقه  وزارت خارجه این موضوع را در قالب دیپلماسی میدانی باید دنبال کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی