کد خبر : 16141

عباس زاده مشکینی:

سخنگو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: با توجه به اقتصاد مقاومتی، سیاست ایران در سال های اخیر فروش نفت خام نیست بلکه نفت کشورمان پس از تبدیل به پنج حلقه تولید و سپس به شکل های دیگر به فروش می رسد.

محمود عباس زاده مشکینی در واکنش به درخواست جو بایدن از کشورها برای کاهش خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران گفت: جو بایدن با توجه به اقتضاء سنی خود تحلیل واقعبینانه ای از دنیا در عصر حاضر ندارد.

سخنگو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس ادامه داد: دنیا عوض شده و ملت ها رعیت آمریکا نیستند که او فرمان دهد و کشورها فرمان ببرند؛ملت ها و دولت ها بر اساس منافع ملی خودشان انتخاب می کنند که از چه کشورهایی خرید داشته باشند.

وی افزود: در این زمینه منتظر فرمان آقای بایدن نیستند و او به خوبی می داند که حرفاهایش اگر دارای مبنا بود در سال های گذشته کشورها از خرید نفت ایران خودداری می کردند.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: با توجه به اقتصادی مقاومتی سیاست ایران در سال های اخیر فروش نفت خام نیست بلکه نفت کشورمان پس از  تبدیل به پنج حلقه تولید و سپس به شکل های دیگر می رسد لذا جو بایدن باید چند مشاور جوانتر داشته باشند به او مشورت درست دهند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی