کد خبر : 16109

گودرزی:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است رویکرد راهبردی دولت سیزدهم در برقراری روابط مستمر با کشورهای همسایه می‌تواند به فرصتی برای ایجاد روابط اقتصادی با سایر کشورها تبدیل شود.

عباس گودرزی، با اشاره به اهمیت برقراری روابط با همسایگان، گفت: عدم استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و برقراری روابط با آنها به نقطه ضعفی در دولت گذشته تبدیل شده بود که در دولت سیزدهم شناسایی شد و دستگاه دیپلماسی هم اکنون با تمرکز بر این مسأله به دنبال برون رفت از این مشکل است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه نگاه به همسایگان را یک نگاه راهبردی دانست و افزود: اولویت روابط ما در تمامی حوزه ها، کشورهای همسایه هستند که می توانیم راحت ترین مراودات را با آنها د اشته باشیم و ذخیره ای برای روزهای سخت و بستری برای اعتماد بیشتر خواهند بود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بازارهای 15 کشور همسایه، عنوان کرد: ما می توانیم با استفاده از این ظرفیت، تحریم ها را دور زده و فرصت هایی جدید و دریچه هایی نو به روی اقتصاد کشور باز کنیم و فضایی را به وجود بیاوریم که با مبادلات مالی در قالب این مناسبات، بتوانیم با کشورهای دورتر نیز ارتباط برقرار کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه غفلت از از کشورهای همسایه باعث طمع سایر کشورها به آنها خواهد شد، خاطرنشان کرد: کشورهای بیگانه، روابط ما را با کشورهای همسایه را دچار خدشه می کنند از این رو تعامل مستمر و سازنده می تواند رویکردی بسیاری راهبردی برای برقراری روابط ما با سایر کشورها از طریق همسایگان باشد./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی