کد خبر : 16099

سلیمی با اشاره به آزادسازی بخشی از منابع ارزی کشور:

عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است آزادسازی اموال بلوکه شدن ایران از کشورهای دیگر منوط به پذیرش FATF نبوده و حتی این موضوع باعث سختی بازگشت دارایی‌های ایران می‌شود.

 

علیرضا سلیمی ، با اشاره به آزادسازی بخشی از اموال بلوکه شده ایران در یکی از کشورها، گفت: در دولت قبل تأکید می شد که انتقال پول به کشور منوط به پذیرش FATF است اما در حال حاضر شاهد آزادسادزی بخشی از اموال مسدود شده خود هستیم لذا FATF یک چاقوی دو لبه است و حتی گاهی از این طریق مسیر بازگشت دارایی هایمان به کشور سخت تر می شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اقدام اخیر دولت در آزادسازی 3.5 میلیارد دلار از اموال مسدود شده مان در یکی از کشورها، دست دولت را برای انجام کارهای بزرگ باز می کند که اغلب در حوزه زیرساخت و مسائل عمرانی خواهد بود که متوقف شده اند و به پویایی خواهند رسید.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آزادسازی اموال ایران به هر مقداری می تواند باعث ایجاد آرامش در بازار شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار ملتهب است و سرمایه گذار باید تکلیف خود را بداند و نیاز دارد برای برنامه ریزی امنیت اقتصادی داشته باشد تا فعالیت کند همچنین این اتفاق باعث افزایش و سرمایه گذاری های خارج در داخل خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، علی نادری مدیرعامل ایرنا در حساب کاربری خود آورده اسـت که «کمتر از ۱۰۰ روز پس از آغاز دولت سیزدهم، اخیرا بیش از ۳.۵ میلیارد دلار از منابع مسدود ایران در یکی از کشورها در دسترس قرار گرفته و بخش قابل توجهی از این منابع در حال ورود به چرخه تجاری کشور است.»/

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی