کد خبر : 16098

یوسفی پاسخ داد :

نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس یازدهم گفت: تصمیم رئیس جمهور بر تفویض اختیارات ویژه به استانداران استان های مرزی خوب است و نشان می دهد او قصد توجه به ظرفیت های منطقه ای دارد.

مجتبی یوسفی  درباره وعده رئیس جمهوری مبنی بر تفویض اختیارات ویژه به استانداران استان های مرزی گفت: یکی از ظرفیت های کشور برای توسعه اقتصادی و افزایش در آمد نا خالص ملی نگاه به ظرفیت های منطقه ای است.

نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس یازدهم ادامه داد: متاسفانه از ظرفیت های استان خوزستان به علت توسعه نیافتگی به خوبی استفاده نشده است و در این بین استان های دارای ظرفیت بالای توریستی،دریایی،مرزی و ... کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وی افزود: استان های غربی و شرقی ظرفیت خوبی برای ایجاد بازارهای محصولات جدید و توسعه خدمات فنی و مهندسی دارند؛ به طوری که سازمان نظام مهندسی و پیمانکاران می توانند ضمن تامین نیاز کشور به همسایگان خدمات ارائه کنند.

یوسفی تصریح کرد: به دلیل عدم قانون زدایی،عدم رفع موانع صادرات،عدم حمایت از تولید کننده داخلی نتوانسته‌ایم از ظرفیت های موجود در این بخش استفاده کنیم.

وی ابراز کرد: ظرفیت های خوبی در زمینه بهداشتی،آموزشی و گردشگری در استان خوزستان وجود دارد اما متاسفانه به دلیل عدم وجود اختیارات منطقه ای از آن استفاده کامل نشده است.

نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس یازدهم اظهار کرد: مسئولان کشور بیشتر علاقمند به مدیریت متمرکز از تهران هستند و تمایل دارند با نگاه تک بُعدی به حکمرانی موضوعات را پیش ببرند.

وی عنوان کرد: خروجی این اقدام عدم تفاوت قوانین بین استان های مرزی و مرکزی در صادرات و تولید است؛ این موارد نکاتی است که اگر در حد حرف و شعار باقی نماند تصمیم بسیار خوبی بوده تا به صورت عملی در جهت مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کند.

یوسفی تصریح کرد: تصمیم رئیس جمهور مبنی بر تفویض اختیارات ویژه به استانداران استان های مرزی نشان می دهد او قصد توجه به ظرفیت های منطقه ای را دارد؛ به شرط اینکه آیین نامه اجرایی ملموسی را مشاهده کنیم و مسئولان محلی از کار های سلیقه ای همچنین برداشت های چند گانه فاصله بگیرند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…