کد خبر : 16045

گلرو مطرح کرد:

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر لزوم لغو روادید با کشورهای هدف در زمینه گردشگری و تجاری در دوره جدید سیاست خارجی جمهوری اسلامی تاکید کرد.

عباس گلرو با تاکید بر رفع موانع پیش رو در موضوع لغو روادید با سایر کشورها گفت: لغو روادید دو بُعد مثبت و منفی و فرصت و تهدید دارد لذا ما از بُعد فرصت نگاه می کنیم که باعث افزایش روابط تجاری،تبادلات فرهنگی،رونق گردشگری می شود اما در عین حال دستگاه های ذی ربط باید هوشمندی لازم را درباره آسیب های لغو روادید به ویژه در بحث امنیتی داشته باشند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با کشورهای هدف در زمینه گردشگری و تجاری مانند عراق،عمان،لبنان اقدام به لغو روادید شده است.

وی افزود: ضروری است موانع پیش روی اجرایی شدن تفاهم نامه های لغو روادید توسط دستگاه های ذی ربط بررسی و برطرف شود تا بتوانیم به بحث افزایش تردد و نتیجه افزایش همکاری تجاری،اقتصادی و گردشگری برسیم.

گلرو ابراز کرد:عملکرد وزارت امورخارجه در این زمینه خوب بوده و توانسته با برخی از کشورها تفاهم نامه های لغو روادید داشته باشد اما پیگیری باید شود که این موضوع متبادل باشد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی