کد خبر : 15951

سلیمی با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا؛

نماینده مردم سمیرم در مجلس اعتقاد دارد ایالات متحده بجای طرح نگرانی های جدید و دامن زدن به آنها برای افزایش فشار بر ایران، به دنبال خروج آبرومندانه از منطقه باشد.

اصغر سلیمی ، در خصوص اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه کشورش پس از بازگشت به برجام دنبال مذاکره بر سر سایر موضوعات با ایران است، گفت: کشوری که امروزه افکار عمومی دنیا آن را به عنوان عهدشکن و نقض کننده معاهدات بین المللی می دانند، چطور دم از مذاکره گسترده می زند؟.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی ها تصور می کنند با اجرای سیاست چماق و هویج می توانند از کشورمان امتیاز بگیرند و به اهداف شوم‌شان برسند.

وی با بیان اینکه هم اکنون آمریکایی ها از برجام خارج شده اند لذا چطور می توانند طرح موضوع دیگری برای مذاکره داشته باشند، ادامه داد: به نظر می سد مقامات کاخ سفید زمانی که متوجه شدند نمی توانند از طریق سیاست افزایش فشار سیاسی و اقتصادی به اهدافشان در مقابل ایران اسلامی برسند، به سراغ سیاست لبخند و مذاکره رفته اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه هیچ دلیلی برای مذاکره با پیمان شکنان بزرگ وجود ندارد، افزود: بهتر است ایالات متحده بجای طرح نگرانی های جدید و دامن زدن به آنها برای افزایش فشار بر ایران، به دنبال خروج آبرومندانه از منطقه باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان باید به مقامات دولت بایدن یادآور شد که مذاکرات برجامی صرفا در چارچوب مفاد آن و با طرف های برجامی صورت می گیرد و تا زمانی که منافع ملی و حقوق تضییع شده آنها جبران نشود، آنها نمی توانند خودشان را جزیی از توافقنامه بدانند زیرا ترامپ یکجانبه توافق را ترک و اقدام به اعمال تحریم های متعدد کردند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی