کد خبر : 15880

باقری:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه طرح شفافیت آراء نمایندگان نیاز به بازنگری دارد تاکید کرد که طرح کنونی برای شفافسازی کافی نیست چرا که تمام امور مجلس را دربرنمی‌گیرد.

محمد باقری بناب ، با بیان اینکه طرح شفافیت آراء نمایندگان نیاز به بازنگری دارد، گفت: این طرح که مجدد در دستورکار قرار گرفته است نیاز به بازنگری دارد چراکه طرح آن با قالب کنونی برای فرار از پاسخگویی بوده که برخی نمایندگان در دوره تبلیغات انتخاباتی مطرح کردند و تصویب این طرح تنها یک نوع رفع تکلیف است و از جامعیت کافی برخوردار نیست.

نماینده مردم بناب در مجلس شواری اسلامی، ادامه داد: شفافیت آراء نمایندگان طرح خوبی است که باید تصویب  و اجرا شود کمااینکه در تمام دنیا این قانون وجود دارد اما طرح کنونی برای شفافسازی کافی نیست.

وی تصریح کرد: قانون شفافیت آراء نمایندگان باید تمام اقدامات مجلس اعم از برگزاری انتخابات هیات رییسه، جلسات بررسی استیضاح یا طرح سوال، تحقیق و تفحص، انتخاب اعضا برای فعالیت در بخش‌های مختلف و ....را در برگیرد و نتیجه آن هم در سطح عمومی اطلاع‌رسانی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته شفافیت آراء تنها نباید محدود به مجلس بوده بلکه باید در تمام ارکان حاکمیت وجود داشته باشد ضمن اینکه در مجلس نیز باید برای تمام امور اجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اینکه طرح شفافیت تنها محدود به این باشد که چه تعداد از نمایندگان در جلسات کمیسیون شرکت می‌کنند مثمر ثمر واقع نشده و تاثیری در حل مشکلات مردم نخواهد داشت، لذا به نظر می‌رسد طرح کنونی تنها مانعی در مسیر فعالیت نمایندگان بوده که از بیرون توسط برخی احزاب در جهت تخریب این مجلس هدایت می‌شود و تعدادی از نمایندگان نیز با آنها همراه شده‌اند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی