کد خبر : 15873

مالکی:

عضو کمیسیون سیاست خارجی در مجلس اعتقاد دارد وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به هند باید درصدد شتاب بخشیدن به روابط اقتصادی دوجانبه باشد.

فداحسین مالکی ، در خصوص اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به هند، گفت: روابط اقتصادی تهران و دهلی در سطح خوبی قرار دارد اما باید ارتقاء یابد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که سرعت عمل هندی ها در انجام اقدامات دوجانبه مناسب نیست و آسیب زا است.

وی با اشاره به اینکه هندی ها در مواجه با ایران باید شفاف عمل کنند، ادامه داد: در واقع هندی ها باید بدانند داشتن روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه دارای اهمیت است و در این راستا نباید وابستگی‌شان به آمریکایی ها در روابط دو کشور تاثیر بگذارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عنوان مثال طی قراردادی انجام برخی از امور خدماتی پروژه بندر چابهار به هندی ها سپرده شده اما آنها تعهداتشان را به خوبی اجرایی نکرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به هند باید درصدد شتاب بخشیدن به روابط اقتصادی دوجانبه باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی