کد خبر : 15828

بشیری:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد که از زمان تغییر وزیر امور خارجه، نظر مجلس در حوزه دیپلماسی اقتصادی تامین نشده است.

فرهاد بشیری، با اشاره به اهمیت دپیلماسی در بهبود معشیت مردم، گفت: در چشم اندازه 20 ساله، قوانین بالا دستی، قانون اساسی و نگاه مقام معظم رهبری، دیپلماسی اقتصادی بارها مورد تاکید قرار گرفته است بنابراین در کنار ارتباط با دنیا در حوزه های مختلف انتظار می رود روابط اقتصادی نیز مورد توجه دستگاه دیپلماسی قرار بگیرد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس تاکید کرد: یکی از مطالبه های به حق مردم و نمایندگان مردم نیز از دولت این است که با کشورهای دنیا رابطه اقتصادی داشته باشد و دیپلماسی اقتصادی را فعال کند.

وی ادامه داد: دیپلماسی اقتصادی به قدری برای مجلس مهم است که وزیر دولت قبل را مورد سوال قرار داد و پاسخ های ظریف در این حوزه مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت و کارت زرد گرفت. در زمان بررسی رای اعتمای به امیرعبدالهیان در کنار توجه به سایر بخش ها و وظایف وزارت خارجه موضوع دیپلماسی اقتصادی مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت.

این نماینده مجلس بیان کرد: فعال شدن وزارت خارجه در حوزه اقتصادی از جمله برنامه های وزیر پیشنهادی بود چرا که ایران تنها با دو کشور رابطه ندارد و می توان با سایر کشورها روابط اقتصادی را فعال کرد. با این حال از زمانی که امیرعبدالهیان تصدی وزارتخانه را برعهده گرفته است انتظارات مجلس در حوزه دیپلماسی اقتصادی محقق نشده است.

بشیری تاکید کرد: مجلس همچنان در حوزه فعال شدن روابط اقتصادی از سوی وزارت خارجه سوال دارد و انتظار می رود که وزارت خارجه با جدیت دیپلماسی اقتصادی را فعال و پویا کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس گفت: باید از ظرفیت های داخلی برای تعاملات خارجی استفاده کرد این افقی است که وزیر خارجه باید با جدیت آن را دنبال کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی